logo
 
 
 

Záchodové mísy - hygiena

Hygiena na záchodě je velmi důležitá. Mnoho lidí se na wc bojí čehokoli dotknout. Je však nutné říct, že masáží reklamních agentur a výrobců čistících prostředků se toaleta stává místem téměř bez výskytu škodlivých bakterií. Zejména čistíte-li záchodovou mísu často, je Vaše toaleta bezpečným místem. Časté čištění však neprospívá kanalizaci a bakteriím v čistírnách odpadních vod, případně říčním živočichům neb je ničí čímž se snižuje účinnost čistění.

Toaleta je místem se zvýšenou vlhkostí a místem náchylným na tvorbu pachů. Proto byste při řešení Vaší toalety měli myslet i na splnění norem na výměnu vzduchu na WC. V současné době je na trhu celá řada ventilátorů určených pro odsávání pachů přímo ze záchodové mísy. Některé ventilátory lze nainstalovat i na již fungující toaletu. Pokud ale úpravu toalety teprve plánujete, máte výhodu a ventilátor můžete vhodně umístit dle typu nebo potřeby i mimo WC. Získáte tím velmi účinný a komfortní systém zachycování nepříjemných pachů. Budete překvapeni účinností tohoto řešení.

Pro zabránění šíření pachů je možné použít i různé osvěžovače vzduchu. Podotýkám, že tato cesta řešení odstranění pachů není účinná. Nejen že nedochází k výměně vzduchu, ale zvyšuje se i riziko vzniku plísní následkem vyšší vlhkosti a pachy nejsou odstraněny, jsou pouze přebyty vůní osvěžovače. Ideální pro příjemný pocit na toaletě je vhodné mít nainstalován účinný systém větrání a ten doplnit o vůni Vašeho oblíbeného osvěžovače vzduchu. Více informací o výběru ventilátoru naleznete zde. Vhodným řešením může být i lokální rekuperační jednotka. Více o problému rekuperace tepla získáte na webu www.rekuperacnijednotka.cz

Problém se zápachem částečně řeší i různé gely zavěšené pod výtokem vody přímo v záchodové míse. Tyto gely jsou prevencí proti vzniku vodního kamene, usazování rzi a dodají Vaší toaletě i příjemnou vůni.

 

Bookmark and Share

 
 
   
  NAVRCHOLU.cz